Moderatorius: signs

Parašė kiskis
#404133 pasveikti nuo sizofrenijos tai tas pats kas vaiksciojant lynu tarp beprotybes ir apsoliucios sveikatos pagauti normalumo kibirksti.cia tokia mintis menisko sove i galva
Parašė AušraV1
#405902 Ligos įveikimui reikalinga išmokti darnoje su savimi būti. Visų jausmų gėdos, kaltės, baimės ir pykčio paleidimas per meditacijas. Atsirinkimas meditacijų,kurios veikia. Bus,kurių kartoti nesinorės. Atsirinkimas stiprinančių teigiamų meditacijų. Dėkingumo praktika. Dailės terapija ar neurodukacija taipogi harmonizuoja. Įvedimas ritualų, kurie suteikia saugumo ir užimtumo jausmą. Ryto dienoraštis visas mintis išlieti. Ryto meditacija,kuri nuteikia dienai. Po to dienos eigoje stipresne meditacija. Veiklų atradimas, įsiliejimas į visuomenę, draugų pora atradimas į savaitę kartą susitinkant kavos (neniurzgų, o pozityvių) , savirealizacija. Lipdant molio indus, ar kuriant papuošalus ar siuvimas, ar tapant paveikslus ar kitos ramios veiklos. Stabilizuoji savijautą,turi discipliną susikuri savaitės '' monotoniją'' palaipsniui surandi tinkamą dozę vaistų,kurie mažiau slopina ir išlaiko ramybę, net liūdnomis dienomis. Turint stabilumą ir susikurtą gerovę. Tai netrunka pusmetį, tai nuoseklus darbas. O vitaminų poveikį aš manau dalį įtakos turi b grupė d vitanas ir kiti kur minėjo. Pažiūrėkite Jav kurta filma yuotube išmeta apie šizofrenija pagijimus. Kas gali sau leisti nuotoliniu būdu per online psichotarapeuta,kuris dometusi meditacija ir pritartu jam esanciam poziuriui. Gero kloties.
Vartotojo avataras
Parašė Peran
#407382 Laba.. Sergant sizo remisijos gan geros buna bet darbo turi idet belekiek i ta ir nekiekvienas atranda tiek vilties ir ryzto iveikti ta uzsiblokavima. Jaunystej lengviau. Kai pasiektos geros remisijos nesiskiri nuo sveiko. Biski ten buna pabludijimu nezymiu, bet jei mesi vaistus po kokiu 9 menesiu vel paumes ir atkrisi, tada gydymas sunkesnis bus. As atrodo buvau pasiekes neimanoma sergant sizo 5metai isdirbta sunkiam darbe metus sporto aktyvaus salej, saviugda tobulejimas kuryba pasikeites zmogus kardinaliai igeraja puse bet kas is to gyvenimas sveikam nera lengvas o ka kalbeti apie serganti sitas visas pasaulis yra isprotejes ir supuves ne mes vien kaip daug kam atrodo, neatlaikiau, gydausi per naujo dozes zymiai didesnes vilties labai mazai 34metai jau, nezinau arba prasilausiu arba palaidos. Pasimelskit uz mane.
Parašė Ethan
#407606 Po narkotikų kokteilių patyriau neįprastas mintis, crazy vienu žodžiu, neįprastai sąveikavau su pasauliu. Nuvežė į psichūškę kur praleidau apie du mėnesius nelaisvės. Ankščiau buvo diagnozuotas šizooptinis sutrikimas, tai po šito narkotinio epizodo pridėjo šizofreniją. Na, mano požiūris į psichiatriją daugiau negu skeptiškas, todėl nusijuokiau daugiau iš diagnozės, sau toliau gyvenau, bet, žinot, kai tau gydytojas pasako, kad tu vienu žodžiu nesveikas, tai nejučiomis pradedi galvoti - gal tikrai kitoks koks?
Po kelių mėnesių apsirūkiau žolės namuose ir vėl tėvai dėl šito į naują vilnią įkišo. Po mėnesio laiko leidžiamų neuroleptikų pastebiu, kad ir protas nebe taip gerai dirba ir nesijaučiu gerai, normaliai, blaiviai. Tai susidėjo baltai chalatuotų pastovus teigimas, kad šizo esi, tiesiog spaudimas padarė savo ir patikėjau, kad rimtai šizofrenija sergu. Tai tada ėmiau viską kas tik ne taip su manimi, kuom esu nepatenkintas versti tai šizofrenijai. Ir išsigelbėjimas - neuroleptikai. Bloga nuotaika - išgeriu tabletę. Bet nei aš ten ką geriau jaučiuosi nei ką, vienintelis dalykas kas atsitiko pradėjus antipsichotikus tai kad kognityvinę disfunkciją patyriau. Sunku susigaudyt gyvam pokalby, tekstą suvirškint, užduotis protines atlikt, susikaupt. Tai ką aš, papudrintom smegenim galvoju? Ogi kad vaistai tik gydo, negali būt nieko blogo nuo jų, vadinasi šitus neuroleptikų šalutinius gydžiau gerdamas dar daugiau neuroleptikų. Lankiausi pas psichiatrus, nes galva nedirba,jie kalbėjo miglotai apie šizofreniją kaip pačią ligą, o daugiau apie savo gydymo planus, siūlo daugiau neuroleptikų. Po užsitęsusios šitos nesąmonės galiausiai, dėkui Dievui, sakau sau - kažkas čia tikrai ne taip ir nutraukiau visų vaistų vartojima. Ir, mano nenuostabai, smegenys pirmą kart po beveik pusės metų išsivalė nuo neuroleptikų ir galva dirba puikiausiai kaip ir visa gyvenimą dirbo, galiu užsiimti protine veikla. Tai vienu žodžiu pusę metų šuniu ant uodegos nebūtų ligų paieškose ir gydymui vaistais nuo tų pačių vaistų. Emociškai, finansiškai, santykių prasme, įtampa, nervų kiek sugadinta, apsikvailinta tiesiog, nes psichiatriniais debilizmais patikėjau.

tl;dr pasveikau nuo šizofrenijos, kai nustojau tikėt, kad tokia sergu ir nustojau vartoti vaistus.
Vartotojo avataras
Parašė Morpheus
#407668
Ethan rašė:tl;dr pasveikau nuo šizofrenijos, kai nustojau tikėt, kad tokia sergu ir nustojau vartoti vaistus.

Norejau kritikuoti ir isivelti i diskusija. Bet apsiribosiu tuo, kad sizofrenija gali buti valdoma. Taciau si liga kol kas neisgydoma.
Vartotojo avataras
Parašė signs
#407677 Kaip ir visi psichikos sutrikimai, chroniškos ir lėtinės fizinės ligos - gydomos, tačiau neišgydomos. Gali būti pasiekta remisija, tačiau tai reiškia, kad liga gali atsinaujinti. Svarbiausia, kad yra gydoma ir reikia siekti, kad kuo mažiau įtakotų gyvenimą, sveikatą ir kt.
Vartotojo avataras
Parašė Peran
#408286
Ethan rašė:Po narkotikų kokteilių patyriau neįprastas mintis, crazy vienu žodžiu, neįprastai sąveikavau su pasauliu. Nuvežė į psichūškę kur praleidau apie du mėnesius nelaisvės. Ankščiau buvo diagnozuotas šizooptinis sutrikimas, tai po šito narkotinio epizodo pridėjo šizofreniją. Na, mano požiūris į psichiatriją daugiau negu skeptiškas, todėl nusijuokiau daugiau iš diagnozės, sau toliau gyvenau, bet, žinot, kai tau gydytojas pasako, kad tu vienu žodžiu nesveikas, tai nejučiomis pradedi galvoti - gal tikrai kitoks koks?
Po kelių mėnesių apsirūkiau žolės namuose ir vėl tėvai dėl šito į naują vilnią įkišo. Po mėnesio laiko leidžiamų neuroleptikų pastebiu, kad ir protas nebe taip gerai dirba ir nesijaučiu gerai, normaliai, blaiviai. Tai susidėjo baltai chalatuotų pastovus teigimas, kad šizo esi, tiesiog spaudimas padarė savo ir patikėjau, kad rimtai šizofrenija sergu. Tai tada ėmiau viską kas tik ne taip su manimi, kuom esu nepatenkintas versti tai šizofrenijai. Ir išsigelbėjimas - neuroleptikai. Bloga nuotaika - išgeriu tabletę. Bet nei aš ten ką geriau jaučiuosi nei ką, vienintelis dalykas kas atsitiko pradėjus antipsichotikus tai kad kognityvinę disfunkciją patyriau. Sunku susigaudyt gyvam pokalby, tekstą suvirškint, užduotis protines atlikt, susikaupt. Tai ką aš, papudrintom smegenim galvoju? Ogi kad vaistai tik gydo, negali būt nieko blogo nuo jų, vadinasi šitus neuroleptikų šalutinius gydžiau gerdamas dar daugiau neuroleptikų. Lankiausi pas psichiatrus, nes galva nedirba,jie kalbėjo miglotai apie šizofreniją kaip pačią ligą, o daugiau apie savo gydymo planus, siūlo daugiau neuroleptikų. Po užsitęsusios šitos nesąmonės galiausiai, dėkui Dievui, sakau sau - kažkas čia tikrai ne taip ir nutraukiau visų vaistų vartojima. Ir, mano nenuostabai, smegenys pirmą kart po beveik pusės metų išsivalė nuo neuroleptikų ir galva dirba puikiausiai kaip ir visa gyvenimą dirbo, galiu užsiimti protine veikla. Tai vienu žodžiu pusę metų šuniu ant uodegos nebūtų ligų paieškose ir gydymui vaistais nuo tų pačių vaistų. Emociškai, finansiškai, santykių prasme, įtampa, nervų kiek sugadinta, apsikvailinta tiesiog, nes psichiatriniais debilizmais patikėjau.

tl;dr pasveikau nuo šizofrenijos, kai nustojau tikėt, kad tokia sergu ir nustojau vartoti vaistus.


Buk labai budrus... as buvau metes vaistus irgi viskas atsigavo mastysena, energija gryzo, laime.. taciau gavau streso daugiau po 9menesiu nevartojimo vaistu, dantis dar pradejo skaudet ziauriai, persidirbau dar ir vel psichoze.... siulyciau turet tableciu su savim apsaugai neuroleptiku kai pajusi kad kazkas galvoj darosi netaip ikali ir vel ramu. as pereisiu si menesi nuo leidziamu abilify kuriuos leido virs metu prie tableciu abilify 15mg stebesiu labai savo bukle nes dabar nuo leidziamu jegu = 0. Gal nuo tableciu maziau slopins. Dar tas karantinas namie uzsidares viskas susideda ir esi uzslopintas stipriai zmogus. Tikekimes ant vasaros pagerejimo.. uzsisakiau vitaminu omega,b complex, wellman pradesiu daugiau judet sportuot gal grys jegos. Sekmes
Vartotojo avataras
Parašė Ignition
#408294 Man viskas stabilizavęsi bet geriu vaistus. Po paskutinės psichozės nebedrįsčiau numesti. Gydytojai sako kad nepasveikstama, ką man sunku suvokti. Kodėl smegenys kaip žaizda negali sugyti ir toliau normaliai veikti
Vartotojo avataras
Parašė Peran
#408307 Kompleksinis gydymas geras jei yra tai pasveikstama koki 85% manyciau is savo patirties. Bet vistiek koki 15% lieka pazeistos smegenys kad ir kaip noretum. Plius po kiekvieno psichozes epizodo vystosi vis labiau silpnaprotyste. Zinoma viskas atsistato begant metam ypac jei esi jaunesnis smegenu lasteles regeneruojasi auga, bet neuztenka vien medikamentinio gydymo reikia darbo geriausia fizinio (neveltui sakoma darbas vaistas nuo visu ligu) bendravimo su kuo daugiau pozityviu zmoniu, sportas, papildai, gera mityba bet cia kaip uzburtas ratas gaunasi nes vartoji neuroleptikus prie sitos ligos jis blokuoja dopamina kuris atsakingas uz motyvacija, energija, dziaugsma ir to pasakoje tampi darzove nes viskas pilka jei sugebi prasilauzti per kancias kaip man buvo ejau i darba pirmom dienom kancios bet sutvirteji labai poto isdegini visa ta sh galvoje ir judi i prieki....esme nebebusime tokie kokie buvome niekada ir privalom gerti palaikomasias dozes tuos vaistus kad vel nepradetu galvoje rodytis nesamones iskreiptos mintys, energijos kad nepagausetu, nes man kai nevartojau vaistu ir energijos buvo belekiek ir euforija kas yra nenaturalu....
Parašė Koo
#408617 sveiki, pries 3metus pradejau ir karts nuo karto lankiausi pas psichiatra privaciai. Diagnozes kazkaip taip ir neivardino, taciau jauciu, kad galiu buti istojus i Sios ligos gretas. Su vaistais 3metus visai puikiai sekesi suvaldyti, taciau maniau, jog pasveikau ir emus mazinti deja atsitiko paumejimas. Ne toks stiprus kaip pries 3metus, bet deja tenka prie 2mg risperidono prideti ir 5mg olanzapino.

Sakykit kaip Jums nustate Šizofreniją? Tyrimai? Testai? Ar iš Jusu apibūdinimų? Ar daktarai iskart ivardino, ar stengias pamaskuoti, kad diagnoze nebutu tokia skausminga? Esu visiskai zalia. Deja pries tai nerekomendavo ir jokios psichoterapijos. Gal praradau 3metus. Gal sis atkritimas/paumejimas dar kazkokia dalele manes ateme. Galvoj sumastis..
Vartotojo avataras
Parašė Peran
#410436 Sveiki. Siektiek atnaujinsiu tema kaip man sekasi kaip isgyvenau vasara ir panasiai. Tai po paskutinio liudnesnio laisko praejo kazkur 4 menesiai kai buvo jau visai blogai...Perejau nuo leidziamu abilify prie tableciu abilify 15mg po viena i diena kaip ir planavau... slopina lygtai biski maziau... kagi pries vasara net pavyko issidarbinti dirbau (halturinau) 3 savaites dazymo darbeliai pas toki zmogu uzdirbdavau 60e i diena 3 savaites siaip ne taip atlaikiau uzsidirbau nemazai netoli 800e...atejo vasara sugryzo jegos (daug vitaminu vartoti pradejau wellman,omega,b complex)daug sporto krepsinis dviratis nusprendziau pabandyti isidarbinti legaliai po ilgo laiko...ukio pagalbiniu darbininku gavau terminuota sutarti dviem su puse menesio darbeliai panasus kaip ir pries tai dazymai, plovimai, nesimai, betonavimai pavyko isdirbt beveik pusantro menesio bet po darbo visada gerdavau alu ar tai stipresnius kad numalsinti kazkoki skausma raumenu ar tai psichologini kazkoki spaudima galvoj....vistik isdirbt po 8val bent jau man buvo reikalu ypapc kad ta monotonija zinot.. tai po tiek laiko gerimo jau daugiau ir nebuciau beatlaikes plius kad pries iseinant is darbo viena diena uzbaliavojau su draugais iki 5 ryto...isvarem i diskoteka poto ir nebenuejau i darba...kritau darbdavio akyse ir pajutau kita savaite pirmadieni atejes i darba kad nebegaliu dirbti uzsidirbau ir panasia suma dabar turiu siektiek santaupu vel kviecia i halturke menesiui gal paims tada vel atsigauciau nes dabar 3savaites kai nebedirbu biski rauti pradeda bet stengiuos dar valdyti viska...na ka bet viltis mirsta paskutine! as turbut ir diena pries mirdamas dar turesiu vilties...neuzilgo lekiu i pirti issiparinsiu gerai soksiu i upe cia mano kiekvienos savaites ritualas..o kaip jums sekasi? Gal kas papasakos savo vasaros pasiekimus? Iki malonaus :)
Parašė creative
#411097 Sveiki visi. Nustebau aptikęs tokį forumą. Mane taip pat kankina abejonės, ar sergu šizofrenija ar ne. Prieš pusantrų metų man buvo nustatytas šizopsichozinis afektas, žodžiu teko pagulėti psichiatrinėje. Nuo tada geriu resperidon. Pradžioj gėriau tabletėmis, paskui pradėjo leisti juos (rispolept consta). Tiesa, vienu momentu buvau nutraukęs šiuos vaistus apskritai, nes pagalvojau, kad jie per daug mane slopina. Tačiau nutraukus vaistus man prasidėjo OKS (obsesinis kompulsinis sindromas), todėl gydytojas grąžino vaistus. Gydytojo teigimu OKS susijęs su šizofrenija, bet pats nesu tuo tikras. Šizopsichozinis afektas man buvo nustatytas po to, kai buvau išmestas iš darbo, tada norėdamas pabėgti nuo tėvų ir apskritai nuo visų Lietuvoje, pabėgau į užsienį pakeliauti. Maniau, kad mane tėvai persekioja, su aplinkiniais turėjau vien konfliktus, todėl ir pabėgau. Į Lietuvą grįžau su policijos pagalba. Šiuo metu nedirbu, man nustatytas neįgalumas. Be to labai domina, ar kas nors iš jūsų yra vartojęs resperidon ir paskui jį sėkmingai nutraukęs?